Szkoła Podstawowa im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Płośnicy

O szkole

Szkoła Podstawowa w Płośnicy od 1978 roku ma swojego patrona i nosi imię Ewy Szelburg – Zarembiny.
"W dniu 28 maja 1978 roku odbyło się uroczyste wręczenie naszej szkole sztandaru i nadanie imienia. O godzinie 10.00 odbył się apel przed frontem, została wciągnięta flaga państwowa na maszt i odśpiewano hymn państwowy. Następnie były przemówienia władz gminnych, dyr. szkoły pani Mroczek Haliny i zaproszonych gości. Została odsłonięta tablica pamiątkowa.
Dalsze uroczystości wręczenia sztandaru i część artystyczna odbyła się w sali DOMU STRAŻAKA."

SZKOŁA DZIŚ

Szkoła funkcjonuje w środowisku wiejskim, położona jest na krańcu miejscowości w pięknej okolicy. Takie umiejscowienie szkoły z pewnością ułatwia uczniom poznawanie otaczającej przyrody i kształtowanie świadomości ekologicznej.

Do obwodu szkoły należą takie miejscowości jak: Płośnica, Gralewo, Rutkowice, Skurpie oraz Turza Mała. Od 2002 roku zajęcia odbywają się w nowo wybudowanym budynku, który jest przestronny, z dużymi salami lekcyjnymi i znakomitą bazą do uprawiania sportu: salą gimnastyczną, boiskiem wielofunkcyjnym, boiskiem trawiastym i salą zabaw dla młodszych uczniów. Stanowi on zatem centrum sportowe nie tylko dla uczniów, ale również mieszkańców Gminy Płośnica. Uczniowie naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy w sporcie na szczeblu rejonowym i powiatowym.